Propozohet paraburgim për qytetarin nga Ohri i cili ka shitur marihuanë - Bota Sot
Propozohet paraburgim për qytetarin nga Ohri i cili ka shitur marihuanë

Maqedonia

Propozohet paraburgim për qytetarin nga Ohri i cili ka shitur marihuanë

Më: 19 janar 2019 Në ora: 19:36
Foto ilustrim

Prokuroria Publike e Ohrit ngriti procedurë kundër një personi për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “shitje e palejuar dhe lëshim në treg të drogave narkotike dhe substancave psikotropike” nga neni 215 i Kodit Penal.

Krahas urdhrit të dhënë për zbatimin e procedurës hetimore, prokurori publik deri te gjykatësi i procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Ohër dorëzoi propozim për caktimin e masës paraburgim kundër të dyshuarit.

“Kryesi, 35 vjeçari nga Ohrit, ilegalisht ka blerë drogë marihuanë dhe ka mbajtur në shtëpinë e tij në Ohër. Në shtëpinë e të dyshuarit është kryer kontroll dhe është gjetur një kilogram drogë e paketuar në paketime më të vogla, si dhe pajisje për matje, dy matëse digjitale dhe mbetja nga materia”, njoftojnë nga Prokuroria.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...