Nxënësit sot iu rikthyen bankave shkollore - Bota Sot
Nxënësit sot iu rikthyen bankave shkollore

Maqedonia

Nxënësit sot iu rikthyen bankave shkollore

Më: 23 janar 2019 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Rreth 270 mijë shkollarë të mesëm dhe fillorist, mes të cilëve 20 mijë nxënës të klasës së parë, pas tre javëve pushim dimëror sot do të ulen në bankat shkollore dhe do të fillojnë me gjysmëvjetorin e dytë.

Qeveria e Maqedonisë pas njoftimit se hiqen masat intervenuese që ishin vendosur për dy ditë radhazi, me qëllim të zvogëlimit të nivelit të ajrit të ndotur, Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se me këtë rast, edhe mësimi që duhej të fillonte ditën e hënë dhe që u prolongua për shkak të ajrit të ndotur, do të vazhdojë me fillim nga dita e sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat