Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 24 janar 2019 Në ora: 08:21
Ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe do të vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës. Reshjet do të jenë më intensive paradite, sidomos në pjesën lindore të vendit, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë borë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri -1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 5 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut dhe borës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...