Stoltenberg: Me padurim e pres Maqedoninë e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s - Bota Sot
Stoltenberg: Me padurim e pres Maqedoninë e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s

Maqedonia

Stoltenberg: Me padurim e pres Maqedoninë e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s

Më: 25 janar 2019 Në ora: 15:37
Zoran Zaev dhe Jens Stoltenberg

Sekretari gjeneral i NATO-së, Jens Stoltenberg në twitter po ashtu ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës në Greqi.

“E mirëpres ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës në Kuvendin grek. Një kontribut i rëndësishëm për stabilitetin dhe prosperitetin e tërë rajonit. Me padurim e pres Maqedoninë e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s”, ka shkruar Stoltenberg

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...