Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 26 janar 2019 Në ora: 09:25
Foto ilustruese

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të borës, ndërsa në pjesët juglindore të vendit do të ketë reshje të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga -6 deri 2 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë nga 2 deri 3 gradë celisus.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm ku që nga ora 11:00 deri në ora 13:00 pritet të ketë reshje të dobëta të borës, kurse temperaturat do të sillen prej -4 deri në 1 gradë celsius.

Nesër pritet mot kryesisht me diell, por i ftohtë. Një valë e re e lagështisë vjen nga e hëna, por në pjesën më të madhe të vendit reshjet do të jenë me shi.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...