Vazhdohet paraburgimi shtëpiak për Mijallkovin dhe Kamçevin - Bota Sot
Vazhdohet paraburgimi shtëpiak për Mijallkovin dhe Kamçevin

Maqedonia

Vazhdohet paraburgimi shtëpiak për Mijallkovin dhe Kamçevin

Më: 26 janar 2019 Në ora: 09:49
Mijallkov dhe Kamçev

Këshilli penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 Shkup ka vazhduar paraburgimin shtëpiak për të akuzuarit në lëndën “Perandoria” të Prokurorisë Speciale Publike.

Pas propozimit të Prokurorisë Publike për përndjekje të veprave penale të ndërlidhura dhe të cilat dalin nga përgjimet e paligjshme të komunikimit, për vazhdimin e masës së arrestit shtëpiak në rastin “Perandoria”, Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 ka pranuar propozimin për vazhdimin e arrestit shtëpiak për personat S.M. J.K. N.J. Ç.P. T.M. dhe Z.A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...