Maqedonia e Veriut në NATO, Meta: Vendimi i duhur në kohën e duhur - Bota Sot
Maqedonia e Veriut në NATO, Meta: Vendimi i duhur në kohën e duhur

Maqedonia

Maqedonia e Veriut në NATO, Meta: Vendimi i duhur në kohën e duhur

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 12:43
Ilir Meta

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO.

Përmes një postimi në facebook, Meta e konsideron nënshkrimin e protokollit si vendimin e duhur në të marrë në kohën e duhur.

“Shqipëria dhe 28 aleatët nënshkruan sot protokollin e anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO!

Urime udhëheqësve politikë vizionarë dhe qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut për këtë arritje të merituar, që nxit përparimin e mëtejshëm të vendit, rrit sigurinë dhe stabilitetin rajonal dhe forcon Aleancën e vlerave të përbashkëta Trans-Atlantike.
Vendimi i duhur në kohën e duhur!” – shkruan Meta në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...