Baçev: Ditë trishtuese për Maqedoninë, spiuni i CIA-s Dimitrov tenton ta shlyej popullin maqedonas - Bota Sot
Baçev: Ditë trishtuese për Maqedoninë, spiuni i CIA-s Dimitrov tenton ta shlyej popullin maqedonas

Maqedonia

Baçev: Ditë trishtuese për Maqedoninë, spiuni i CIA-s Dimitrov tenton ta shlyej popullin maqedonas

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 12:08
Janko Baçev

 

Kryetari i partisë “Maqedonia e Bashkuar”, Janko Baçev për mes një kumtese ka shprehur keqardhje për nënshprimin e Protokollit Qasës për anëtarësimin e maqedonisë në NATO. Sipas tij pushteti aktual ka vepruar kundër vullnetit të popullit.

“Dje në Bruksel ishte një ditë e rëndë dhe trishtuese për Maqedoninë pas nënshkrimit të Protokollit për anëtarësimit në organizatën gjenocidale të NATO-s me qëllim fshirjen e emrit të shejtë maqedonas, identitetit, historisë dhe traditës së popullit maqedonas”, thuhet në komunikatën e partisë

“Maqedonasi bullgar Dimitrov tha “po” aty ku popullata maqedonase dhe pjesa më e madhe e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë në referendumin e shtatorit të vitit të kaluar thanë “jo”. Askush nuk i dha të drejtën spiunit të CIA-s Dimitrov në emër të kësaj gjenerate maqedonase të nënshkruaj fshirjen e kombit maqedonas në emër të gjeneratave të mëparshme dhe të ardhshme të maqedonasve”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...