I vazhdohet paraburgimi shtëpiak Orce Kamçevit - Bota Sot
I vazhdohet paraburgimi shtëpiak Orce Kamçevit

Maqedonia

I vazhdohet paraburgimi shtëpiak Orce Kamçevit

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 15:00
Orce Kamçevi

Me kërkesë të PSP-së Gjykata e Apelit Shkup ka sjell vendim përmes të cilit u vazhdohet arresti shtëpiak biznesmenit Orce Kamçev, Cvetan Pandellevskit dhe Nenad Josifoviçit.

Ndërkohë për personin e dyshuar Todor Mirçevski, edhe përkundër masave të shqiptuara të kujdesit siç është marrja e pasaportës, i shtohet edhe masa për paraqitje në gjykatë njëherë në javë. Edhe për të dyshuarën Zorica Arsovska shtohen masat e kujdesit. E dyshuara gjithashtu njëherë në javë duhet të paraqitet në gjykatë si dhe i ndalohet që të vizitoj hapësirat ku ajo ka punuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...