Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, borë në Kodrën e Diellit - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, borë në Kodrën e Diellit

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoninë e Veriut, borë në Kodrën e Diellit

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë së Veriut, komunikacioni i rrugëve shtetërore po zhvillohet në korsi të lagështa në pjesën perëndimore, përderisa në drejtimet tjera komunikacioni zhvillohet në korsi të thata. Reshje të vogla të borës ka në vendkalimin kufitar Deve Bair dhe në Kodrën e Diellit.

Intensiteti i komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar ndërsa në vendkalimet kufitare në ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon përshtatje të shpejtësisë, respektim të sinjalistikës rrugore dhe drejtim të vëmendshëm me makinat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...