Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 08:07
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut dhe borës, gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -8 deri -2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -1 deri 4 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me kushte për reshje të shiut dhe borës në vendet më të larta malore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...