Kancelari Kurz takon Setki Ibraimin, i jep përkrahje për garën komunale - Bota Sot
Kancelari Kurz takon Setki Ibraimin, i jep përkrahje për garën komunale

Maqedonia

Kancelari Kurz takon Setki Ibraimin, i jep përkrahje për garën komunale

Më: 14 mars 2019 Në ora: 20:16
Sebastian Kurz dhe Setki Ibraimi

Në këtë takim kancelari Kurz i ka dhënë mbështetje të jashtëzakonshme Ibraimit për garën e radhës pasi që ky i fundit garon në zgjedhjet komunale që pritet të mbahen më 23 mars në gjithë shtetin austriak në kuadër të partisë ÖVP që drejtohet pikërisht nga kancelari Sebastian Kurz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...