Gruevski kërkon heqjen e masës së paraburgimit - Bota Sot
Gruevski kërkon heqjen e masës së paraburgimit

Maqedonia

Gruevski kërkon heqjen e masës së paraburgimit

Më: 17 mars 2019 Në ora: 20:47
Nikolla Gruevski

Gruevski, tashmë i është drejtuar Gjyqit të Apelit në Shkup për të kërkuar që t’i ndërpritet masa e paraburgimit.

Këtë e ka treguar raporti i shtatë në radhë i PSP-së, raport të cilin ekipi i Katica Janevës e publikon çdo gjashtë muaj. Ankesat, të cilat i ka paraqitur përmes avokatit të tij, janë pezulluar si të pabaza, shkruan AlsatM.

Masë paraburgimi është vendosur për ish-kryeministrin për akuzat “TNT”, TRAJEKTORJA” si dhe “DHUNA NË QENDËR”. Megjithatë, për të gjitha akuzat po gjykohet në mungesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...