Paraburgim shtëpiak për Stevçe Jakimovskin - Bota Sot
Paraburgim shtëpiak për Stevçe Jakimovskin

Maqedonia

Paraburgim shtëpiak për Stevçe Jakimovskin

Më: 19 mars 2019 Në ora: 21:39
Stevçe Jakimovski

Ish kreut të komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski i është caktuar paraburgimi shtëpiak për keqpërdorimi me legalizimin e objekteve ndërtimore dhe tokës shtetërore.

Prokuroria për krim të organizuar kërkoi paraburgim, po për shkak arsyeve shëndetësore i është caktuar masa e paraburgimit shtëpiak.

Jakimovski nëntë orë ishte në Gjykatën Penale bashkërisht me dy bashkëpunëtorë të tij të punësuar në komunë, të gjithë të dyshuar se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare.

Sipas aktakuzës, Jakimovski nga pozita e kryetarit të komunës i ka mundësuar tre firmave të të fitojnë tokë në pronësi shtetërore, kështu që e ka legalizuar në kundërshtim të ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...