Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 20 mars 2019 Në ora: 08:11
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Gjatë orëve të pasdites në pjesën jugore të vendit do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 16 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, ndërsa paralajmërohen edhe reshje të shiut në disa pjesë të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore, që do të ndikojë në rënien e temperaturave ditore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...