Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 25 mars 2019 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi perëndimor. Gjatë natës do të rriten vranësirat.

Temperaturat e mëngjesit sot do të lëvizin prej 2 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 12 deri 20 gradë celcius.

Nesër pritet që moti të jetë me vranësira dhe reshje të pakta të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vendet më të larta malore do të ketë edhe reshje të borës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...