Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 30 mars 2019 Në ora: 09:36
Ilustrim

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira. Do të fryjë erë mesatare në drejtim verilindor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëviz prej -1 deri dy gradë celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 10 deri 21 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm. Do të fryjë erë në drejtim verilindor, ndërsa temperatura gjatë ditës do të arrijë 19 gradë celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të vogla. Deri të hënën temperaturat e mëngjesit vende-vende do të zbresin nën zero, ndërsa ato të ditës do të jenë në rritje. Rritje të vranësirave me reshje lokale të shiut pritet nga e marta pasdite.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat