Debatet në zgjedhjet presidenciale do të ndikojnë te vendimi i votuesve - Bota Sot
Debatet në zgjedhjet presidenciale do të ndikojnë te vendimi i votuesve

Maqedonia

Debatet në zgjedhjet presidenciale do të ndikojnë te vendimi i votuesve

Më: 5 prill 2019 Në ora: 21:50
Tre kandidatët për kryetar shtetin

Debati cilësor ku kandidatët për kryetar shtetin dhanë dritë pozitive nëpërmjet shprehjes së qëndrimeve të caktuara dhe qartësimin e pozicioneve, kështu analistët vlerësuan debatin e parë të kandidatëve presidencial.

Albert Musliu thotë se lloji i këtillë i debateve në masë të madhe do t’u ndihmojë votuesve gjatë sjelljes së vendimit se cilin do ta votojë në ditën e zgjedhjes.

Siljanovska, Pendarovski dhe Reka në një debat një orësh i paraqitën vizionet e tyre, programin dhe shprehën qëndrime për procese të caktuara në shtet.

Kandidatët presidencial do të kenë edhe 4 debate të tjera në RVM, Sitel, Alsat dhe Kanal 5./

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...