Reka: Më 21 prill, bëhuni vetvetja - Bota Sot
Reka: Më 21 prill, bëhuni vetvetja

Maqedonia

Reka: Më 21 prill, bëhuni vetvetja

Më: 11 prill 2019 Në ora: 22:30
Blerim Reka

Kandidati për president, Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Veles dhe fshtatin Jablloçishtë ku takua me  qytetarët.

Gjatë takimit,  Blerim Reka, me qytetarët diskutoi se si Republika nuk njehë demokracinë e dozuar për “kombet statistikore”, të cilëve u lejohen aq të drejta sa përqind janë.

“Mos lejoni, t’ju bindin që edhe pas 30 vitesh, ju duheshka të mos votoni vetveten. Më 21 prill, bëhuni vetvetja. Mos lejoni që me votën e juaj, të largoni edhe të rinjtë e fundit idealist. Dëshmoni, se ju nuk e pranoni konceptin e kombit statistikor. Tregoni, se ju nuk jeni vetëm votues, por edhe të votuar”, theksoi Reka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...