Zgjedhjet presidenciale, Pendarovski para Siljanovskës dhe Rekës - Bota Sot
Zgjedhjet presidenciale, Pendarovski para Siljanovskës dhe Rekës

Maqedonia

Zgjedhjet presidenciale, Pendarovski para Siljanovskës dhe Rekës

Më: 12 prill 2019 Në ora: 19:03

Anketa e fundit e publikuar në televizionin “Telma” dhe e realizuar nga MCMS dhe Socialitas Civilis, parashikon fitoren e Stevo Pendarovskit në zgjedhjet presidenciale dhe se është rritur mbështetja për të që në rrethin e parë.

Kandidati konsesual i pushtetit, Stevo Pendarovski për 3.7 përqind ka mbështetje më të madhe se kandidatja e OBRM-PDUKM-së, Gordana Siljanovskës, ndërsa kandidati i opozitës shqiptare Blerim Reka zë vendin e tretë.

Sipas anketës për Stevo Pendarovskin do të votonin 27.2 përqind e të anketuarve, për Siljanovskën 23.5 përqind dhe për Blerim Rekën 11 përqind e të anketuarve.

Anketa është bërë nëpërmes telefonit gjatë periudhës nga 07.04 deri më 11.04.2019, ku janë anketuar 967 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...