Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 14 prill 2019 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut, veçanërisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga dy deri në nëntë gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga nëntë deri në 19 gradë celsius.

Deri ditën e martë moti do të jetë i ndryshueshëm dhe reshje lokale të shiut. Nga dita e mërkurë pritet stabilizimi dhe rritja e temperaturave të motit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat