Data e BE-së, Ahmeti: Nëse nuk ndodh në qershor, do të ndodh në shtator - Bota Sot
Data e BE-së, Ahmeti: Nëse nuk ndodh në qershor, do të ndodh në shtator

Maqedonia

Data e BE-së, Ahmeti: Nëse nuk ndodh në qershor, do të ndodh në shtator

Më: 14 prill 2019 Në ora: 22:14
Ali Ahmeti

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti sot ka komentuar procesin e marrjes së datës për nisjen e bisedimeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian (BE), dhe ka thënë se nëse ajo nuk ndodh në muajin qershor, do të ndodh në shtator.

“Nëse nuk ndodh në qershor, do të ndodh në shtator, por është një proces shumë i rëndësishëm, dhe ne duhet të punojmë në drejtim të përshpejtimit të zbatimit të standardeve që na afrojnë me BE-në, në veçanti sundimin e ligjit, luftën kundër krimit, kundër korrupsionit”, tha Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...