Sot në Çair promovohet pulla e re postare Jashar Bej Shkupi - Bota Sot
Sot në Çair promovohet pulla e re postare Jashar Bej Shkupi

Maqedonia

Sot në Çair promovohet pulla e re postare Jashar Bej Shkupi

Më: 15 prill 2019 Në ora: 11:09
Komuna e Çairit

Në sallën e madhe të Komunës së Çairit sot do të promovohet pulla e re postare e Jashar Bej Shkupit.

Organizatorë të këtij evenimenti janë Postat e Maqedonisë, Instituti për trashëgimi kulturore dhe Komuna e Çairit.

Të pranishëm gjatë këtij momenti me peshë të madhe historike e kulturore do të jenë: drejtori gjeneral i Postës së Maqedonisë së Veriut, Ejup Rustemi, drejtori i Institutit për Trashëgimi Shpirtërore e Kulturore të shqiptarëve, Skender Asani dhe kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, të cilët do të kenë edhe fjalë rasti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...