Gjorçev: Pushteti me vite po monitoron qytetarët - Bota Sot
Gjorçev: Pushteti me vite po monitoron qytetarët

Maqedonia

Gjorçev: Pushteti me vite po monitoron qytetarët

Më: 17 prill 2019 Në ora: 23:19
Vllatko Gjorçev

Qeveria me vjet po i monitoron qytetarët, është e qartë se aktiviteti kryesor i LSDM-së është që të dhunojë njerëzit nëpërmjet shërbimeve sekrete, shërbimeve gjysmë sekrete që të vijë në pushtet dhe pastaj asgjë të mos bëj, deklaroi Vllatko Gjorçev për “Alfa”.

“Ai aplikacion për të cilën fliste dje Momirovski nga selia e kandidates Siljanovska, vërtet është shqetësuese, me atë aplikacion kontrollohen lëvizjet e qytetarëve, ku shkojnë, kush është në afërsi të tyre, çka kërkojnë në internet, si kërkojnë, kë pëlqejnë”, tha Gjorçev.

Goran Momirovski, anëtari i grupit të kandidates për presidente të vendit, Gordana Silajovska, sot tha se në Komisionin Shtetëror Zgjedhor, ka folur për ankesat e djeshme të disa institucioneve, të cilat shprehëm dyshime për rregullsinë e këtyre zgjedhjeve në kontekstin e aplikacionit të LSDM-së për grumbullimin e të dhënave nga qytetarët për të cilën dyshojnë se kanë përfunduar në serverin e LSDM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...