PLD datën e themelimit do ta shënojë me një aksion ekologjik - Bota Sot
PLD datën e themelimit do ta shënojë me një aksion ekologjik

Maqedonia

PLD datën e themelimit do ta shënojë me një aksion ekologjik

Më: 19 prill 2019 Në ora: 00:38
Foto ilustrim

Partia Liberal Demokratike e Maqedonisë datën e themelimit të saj do ta festojë me një aksion ekologjik në Shkup, Manastir, Kërçovë dhe Kumanovë.

Në vend të koktejve festiv, PLD si një parti përgjegjëse shoqërore fton të gjithë anëtarët, simpatizantët dhe qytetarët, së bashku me udhëheqjen e partisë, për veprimet mjedisore në disa qytete të vendit. Ne presim që nesër, 19 prill, të mbillni pemë dhe të pastroni hapësirat publike në vendet e mëposhtme: në Shkup në orën 12, në zonën pas “Tre biserat” në Aerodrom, përgjatë lumit Vardar. 22 fidane do të mbillen si simbole për 22 vjetorin që nga themelimi i PLD-së. Në Manastir në orën 15.30, fidanë do të mbillen në zonën pas Shtëpisë së Oficerëve, në Kërçovë në orën 9.30 në zonën e Falkonit. Veprime ekologjike do të zhvillohet edhe në Kumanovë të shtunën, më 20 prill, në orën 12, afër marketit “Tush”. Ejani së bashku për të festuar dhe ndihmuar mjedisin në të cilin jetojmë”, thuhet në deklaratën e PLD-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...