Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 19 prill 2019 Në ora: 08:26
Ilustrim

Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë në drejtim perëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -2 deri 5 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga 13 deri 22 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht i njëjtë, me vranësira mesatare. Do të fryjë erë në drejtim perëndimor ndërsa temperatura ditore do të arrijë deri 20 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë më stabil dhe me i nxehtë me vranësira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat