Regjistrohen shkelje të heshtjes zgjedhore, ngjiten grafite dhe fotografi të kandidatëve për president - Bota Sot
Regjistrohen shkelje të heshtjes zgjedhore, ngjiten grafite dhe fotografi të kandidatëve për president

Maqedonia

Regjistrohen shkelje të heshtjes zgjedhore, ngjiten grafite dhe fotografi të kandidatëve për president

Më: 20 prill 2019 Në ora: 20:16
Maqedonia Veriore

Policia njoftoi për disa raste të shkeljes së heshtjes zgjedhore, ku u shkruajnë grafite dhe ishin ngjitur fotografitë e kandidatëve presidencial.

Dje, në orën 21:00 në SPB Shkup, është paraqitur se në objektin “11 Tetori” në rrugën “Andreja Dimishkov” është vizatuar grafit në lidhje me zgjedhjet presidenciale.

Këtë mëngjes rreth orës 8.10 në stacionin policor të Resnjës është raportuar se në murin e shkollës fillore “Goce Dellçev” në fshatin Zbishte është shkruar grafit për zgjedhjet e ardhshme.

Rreth orës 9:00 në stacionin e policisë Strugë, është raportuar janë vërejtur grafite, në lidhje me zgjedhjet presidenciale, në shkollën “Jonçe Kreyhoski” në fshatin Misleshevo.

Në të njëjtën periudhë në stacionin policor në Strugë është paraqitur se në oborrin e shkollës fillore “Dedo Lazar Cirkoski” në fshatin Vranishte është vërejtur fotografia e njërit nga kandidatët për zgjedhjet presidenciale.

Nga policia thonë se janë marrë masat për zbardhjen e këtyre rasteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...