Deputetja e VV-së kërkon nga shqiptarët ta votojnë Blerim Rekën për president të Maqedonisë - Bota Sot
Deputetja e VV-së kërkon nga shqiptarët ta votojnë Blerim Rekën për president të Maqedonisë

Maqedonia

Deputetja e VV-së kërkon nga shqiptarët ta votojnë Blerim Rekën për president të Maqedonisë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 22:32
Blerim Reka

Nesër në Maqedoni mbahen zgjedhjet presidenciale.

Kandidat është edhe një shqiptar, Blerim Reka.

E në Kosovë veç se kanë filluar të kërkojnë përkrahje për të.

Këtë e ka bërë edhe deputetja e VV-së përmes një postimi në Facebook.

Ky është postimi i saj:

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, duhet të dalin masovisht nesër në zgjedhje. Ata duhet të dëshmojnë që janë fuqi politike dhe që janë të bashkuar rreth një kandidati të jashtëzakonshëm.

Nesër, jepini mbështetje të fuqishme profesor Blerim Rekës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...