Maqedoni, katolikët festojnë Pashkët - Bota Sot
Maqedoni, katolikët festojnë Pashkët

Maqedonia

Maqedoni, katolikët festojnë Pashkët

Më: 21 prill 2019 Në ora: 10:38
Pashkët

Katolikët sot festojnë festën më të madhe krishtere, Ringjalljen e Krishtit – Pashkët.

Në mënyrë tradicionale, shënimi qendror me rastin e festës u mbajt mbrëmë në Kishën katolike “Zemra e shenjtë e Jezuit” në Shkup ku u mbajt liturgji për Pashkët.

Peshkopi i Shkupit dhe ekzarku apostolik në Maqedoninë e Veriut, Kiro Stojanov besimtarëve u dërgoi porosi me rastin e Pashkëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...