KShZ tregon komunat ku më së shumti kanë votuar qytetarët - Bota Sot
KShZ tregon komunat ku më së shumti kanë votuar qytetarët

Maqedonia

KShZ tregon komunat ku më së shumti kanë votuar qytetarët

Më: 21 prill 2019 Në ora: 10:57
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KShZ)

Në 3480 vendvotime dhe  në 80 komuna në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut të drejtë vote kanë  1.808.131 votues.

“Tashmë tri orë e gjysmë ka kaluar pa pengesa”, thonë nga KShZja, njofto 2073 Bogovinës vendvotimi me numër 2073 ka pasur në hapjen e vendvotimet ndërsa në komunën e  Stueniçanit në vendvoti9min 2344 mos hapja e këtij vendvotime ka kaluar 3 orë dhe në këtë vendvotim nuk do të votohet.

Nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KShZ) thonë se deri në ora 10, 80.569 apo 6.1 përqind, kurse komunat ku ka dalje më së shumti ka komuna e Prilepit me 11.05%, Sveti Nikole 11.48,  Makedonisk 10.11 Novaci 10.63 %.

Komunat ku ka dalje më të ulët është  Bogovina 1.79, Dolneni 1.88, Zhelina 1.82 dhe Likova 0.97%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...