Siljanovska-Davkova: Ta dëshmojmë kapacitetin evropian - Bota Sot
Siljanovska-Davkova: Ta dëshmojmë kapacitetin evropian

Maqedonia

Siljanovska-Davkova: Ta dëshmojmë kapacitetin evropian

Më: 21 prill 2019 Në ora: 15:08
Gordana Siljanovska-Davkova

Kandidatja për presidente, Gordana Siljanovska-Davkova, pas votimin në Shkollën Fillore, “Kole Nedelkovski”, tha se në këto zgjedhje duhet të dëshmojmë kapacitetin evropian. Ajo shfaqi shpresën se do t’i jepet fund periudhës transitore.

“Këto janë zgjedhje të veçanta. Jo pse unë jam kandidate dhe jo pse për herë të parë një grua ka mundësi të zgjidhet presidente i Maqedonisë, por për shkak të kushtit. Ne duhet ta dëshmojmë kapacitetin demokratik evropian”, tha Siljanovska.

Gordana Siljanovska-Davkova është kandidate e pavarur por e cila mbështetet nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE.

Sipas KSHZ-së deri në orën 13:00 numri i pjesëmarrësve në votim është 20.45%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...