Pendarovski dhe Siljanovska në balotazh - Bota Sot
Pendarovski dhe Siljanovska në balotazh

Maqedonia

Pendarovski dhe Siljanovska në balotazh

Më: 21 prill 2019 Në ora: 23:23
Foto ilustruese

Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 95,00 % e votave të numëruara, kryeson kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit Gordana Siljanovska Davkova me 42,63 për qind.

Pason kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,61 për qind. Ndërsa i treti është kandidati i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Besa, Blerim Reka me 10,41 për qind.

Pasi Siljanovska dhe Pendarovski nuk kanë marrë mbi 50 për qind të numrit të përgjithshëm të votave, ata do të garojnë në balotazh më 5 maj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...