Dibra me kryetar të ri, në Ohër dhe Novo Sello do të ketë rreth të dytë - Bota Sot
Dibra me kryetar të ri, në Ohër dhe Novo Sello do të ketë rreth të dytë

Maqedonia

Dibra me kryetar të ri, në Ohër dhe Novo Sello do të ketë rreth të dytë

Më: 22 prill 2019 Në ora: 09:02
Ilustrim

Kandidati nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Hekuran Duka, është kryetari i ri i komunës së Dibrës.

Ai në zgjedhjet e djeshme të jashtëzakonshme fitoi mbi 50% të votave.

Hekuran Duka është ushtrues detyre i kryetarit të komunës së Dibrës ndërsa zgjedhjet e jashtëzakonshme u zbatuan për shkak të vdekjes së Ruzhdi latës, i cili ndërtoi jetë në nëntor të vitit të kaluar.

Në Ohër dhe Novo Sello kryetari i komunës do të zgjidhet më 5 maj.

Në Ohër në rrethinë e dytë hynë dy kandidatë me më shumë vota nga rrethi i parë edhe atë kandidati i LSDM Konstatin Georgieski i cili fitoi 13.037 vota dhe kandidati ka OBRM-PDUKM Mitre Milloshevski me 10.614 vota.

Në Novo Sello asnjëri nga kandidatët nuk fitoi mbi 50% të votave.

Në rrethin e parë, kandidati nga OBRM-PDUKM mori 2.753 vota ndërsa kandidati i LSDM Nikolla Angellov mori 2.693 vota.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...