Rezultati përfundimtar nga KSHZ, ja si kanë votuar qytetarët - Bota Sot
Rezultati përfundimtar nga KSHZ, ja si kanë votuar qytetarët

Maqedonia

Rezultati përfundimtar nga KSHZ, ja si kanë votuar qytetarët

Më: 22 prill 2019 Në ora: 09:36
Komisioni Shtetëror Zgjedhor

Sipas numërimit të 99.80% të votave nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, votuesit e vendit në këto zgjedhje presidenciale kanë votuar në këtë mënyrë:

Për Blerim Rekën 79.915 apo 10,57%;

Gordana Siljanovskën 319.240 apo 42,24% dhe

Stevo Pendarovskin  323.846 apo 42,85%

Ndërsa vota të pavlefshme ka 32.828 apo 4,34%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...