Në fakultetet e Maqedonisë së Veriut punojnë 4.323 punonjës - Bota Sot
Në fakultetet e Maqedonisë së Veriut punojnë 4.323 punonjës

Maqedonia

Në fakultetet e Maqedonisë së Veriut punojnë 4.323 punonjës

Më: 22 prill 2019 Në ora: 14:57
USHT

Siç njoftojnë nga Enti Shtetëror për Statistika (EShS) numri i profesorëve dhe bashkëpunëtorëve në institucionet e arsimit të lartë në vitin akademik 2018/2019 është 4.323.

Nga numri i përgjithshëm i profesorëve dhe bashkëpunëtorëve, 3.101 apo 71.7 përqind janë profesorë dhe 1.22, përkatësisht 28.3 përqind janë bashkëpunëtorë gjatë mësimit.

Numri i profesoreshave apo bashkëpunëtorëve në vitin akademik 2018/2019 është 2.060 apo 47.7%.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...