Ndërprerje e komunikacionit Mavrovë - Dibër - Bota Sot
Ndërprerje e komunikacionit Mavrovë - Dibër

Maqedonia

Ndërprerje e komunikacionit Mavrovë - Dibër

Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:24
Rruga rajonale Mavrovë-Dibër

Për shkak të punëve ndërtimore në trafik do të ndryshohet kahja e rrugës rajonale Mavrovë-Dibër në afërsi të fshatit Jance, ku trafiku do të lëviz në një korsi. Në atë vend ndërtimi trafiku do të rregullohet nga punonjësit dhe do të vendosen sinjalizime të duhura për të punuar në rrugë.

Ndërsa, trafiku në pjesën e autostradës Smokvica-Gjevgjelia në hyrje të qytetit të Gjevgjelisë, do të ndryshohet  lëvizja nga sot deri në 26 muaj. Në katër ditë e më vonshme në rrugën Smokvica-Gjevgjelia para hyrjes në qytetin e Gjevgjelisë në afërsi të pompës së benzinës do të kryehet aktivitetet për ndërtim të rrugës, thonë nga Lidhja e automekoanikëve në Maqedoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...