Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 prill 2019 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites pritet të rriten vranësirat sidomos në pjesën jugperëndimore.

Temperaturat e mëngjesit lëvizin nga -2 deri 8 gradë celsius ndërsa ato maksimale do të jenë në intervalin prej 14 deri 21 gradë celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira ndërsa temperatura maksimale pritet të arrijë deri 19 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat