Gjendja e komunikacionit sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Gjendja e komunikacionit sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Gjendja e komunikacionit sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 27 prill 2019 Në ora: 10:09
Ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetëtore është duke u zhvilluar në rrugë me korsi të thata.

Dendësia e komunikacionit në zonat rrugore jashtë qyteteve është rritur për shkak të festave.

Në vendkalimet kufitare ka pritje prej 15 e deri 30 minuta për hyrje-dalje nga Maqedonia.

Për shkak të punimeve, në rrugën rajonale Mavrovë-Dibër, në fshatin jançe do të ketë rregjim në komunukacion.

Shoferëve u kërkohet të jenë të vëmendshëm, ta përshtatin shpejtësinë e lëvizjes dhe të kenë kujdes gjatë lëvizjes nëpër gryka dhe ngushtica për shkak të mundësisë së rrokullisjes së gurëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...