Samiti i Berlinit/ Zoran Zaev i zhgënjyer dhe paralajmëron dorëheqjen - Bota Sot
Samiti i Berlinit/ Zoran Zaev i zhgënjyer dhe paralajmëron dorëheqjen

Maqedonia

Samiti i Berlinit/ Zoran Zaev i zhgënjyer dhe paralajmëron dorëheqjen

Më: 29 prill 2019 Në ora: 22:31
Angela Merkel dhe Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev paralajmëroi dorëheqje nëse në Berlin nuk konfirmohet hapja e negociatave për inkuadrimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.

Mediat raportojnë se ajo që ka ndodhur në Berlin do të ndryshojë rrjedhën politike në Ballkan.

Sipas asaj që raportohet, Zaev është shprehur se nëse nuk hapen negociatat, ai është i gatshëm të japë dorëheqje.

Ndaj, në varësi të këtij Samiti, pritet të ketë ndryshime të rrjedhës politike në Ballkan.

Dhe jo për mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat