Moti nesër në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti nesër në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti nesër në Maqedoninë e Veriut

Më: 30 prill 2019 Në ora: 19:40
Ilustrim

Nesër moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut. Nga pjesa veriperëndimore do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga dy deri në tetë gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 15 deri më 23 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Temperaturat do të lëvizin nga 7 deri më 20 gradë celsius.

Në dy ditët e ardhshëm moti do të jetë me reshje të shiut dhe stuhi, ndërsa ditën e premte pritet stabilizimi i motit ku do të ketë rritje të temperaturave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...