Bajrami: Të krenohemi, cikli zgjedhor po përfundon pa pothuajse asnjë padi penale - Bota Sot
Bajrami: Të krenohemi, cikli zgjedhor po përfundon pa pothuajse asnjë padi penale

Maqedonia

Bajrami: Të krenohemi, cikli zgjedhor po përfundon pa pothuajse asnjë padi penale

Më: 5 maj 2019 Në ora: 13:09
Xhelal Bajrami

Pres në atmosferë të këtillë siç është dhe atmosferë siç u zhvillua raundi i parë i zgjedhjeve të përfundojë edhe dita e sotme dhe përfundimisht nëse si shtet të krenohemi me atë se po përfundojmë një proces zgjedhor pa pothuajse asnjë padi penale dhe veprim nga ana e prokurorive kompetente në vend, theksoi sot kryetari i Komisionit për ndjekjen e parregullsive eventuale lidhur me zgjedhjet, prokurori publik Xhelal Bajrami.

Përmendi se në të gjitha prokuroritë në vend janë vendosur prokuror kujdestarë shtesë, në rast se duhet të veprojnë gjatë parregullsive eventuale nga procesi i sotëm zgjedhor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...