Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 13 maj 2019 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshjet të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të dendura.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 22 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me vranësira dhe jostabil. Parashihet që reshjet e shiut të vazhdojnë deri të enjten.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat