Mandati i Gruevskit para deputetëve, pasi të kthehet Xhaferi - Bota Sot
Mandati i Gruevskit para deputetëve, pasi të kthehet Xhaferi

Maqedonia

Mandati i Gruevskit para deputetëve, pasi të kthehet Xhaferi

Më: 15 maj 2019 Në ora: 10:50
Nikolla Gruevski dhe Talat Xhaferi

Deputetët po presin që të kthehet kryeparlamentari, Talat Xhaferi, nga udhëtimi zyrtar, që pastaj të thirret Komisioni – për çështje të imunitetit për të debatuar rreth mandatit të azilantit dhe të dënuarit ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili ende figuron deputet në Kuvend.

Gruevski megjithatë ka gjashtë muaj në arrati, me çka plotësohen të gjitha kushtet që ti merret mandati me arsye të mungesës pa arsyetim prej gjashtë muajve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...