Xhaferi takon Princin Eduard - Bota Sot
Xhaferi takon Princin Eduard

Maqedonia

Xhaferi takon Princin Eduard

Më: 16 maj 2019 Në ora: 14:44
Princi Eduard, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, mori pjesë në pritjen e që u organizua për Kontin e Veseksit, Princin Eduard.

Pritja ishte organizuar në rezidencën e Ambasadës Britanike në Shkup.

Kjo është vizita e dytë e Princi Eduard në Maqedoninë e Veriut. Në vitin 2006, ai kishte vizituar këtë vend me rastin e hapjes së objektit të ri të Ambasadës Britanike në Shkup.

Princi Eduard do të marrë pjesë në manifestimin e organizuar në Filarmoninë Kombëtare për të shënuar bashkëpunimin midis Britanisë së Madhe dhe Maqedonisë Veriore në sferën e arsimit, mjedisit jetësor dhe artit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...