Gjendet një bombë që nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Maqedonia

Gjendet një bombë që nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Më: 18 maj 2019 Në ora: 18:02
Ilustrim

Mbrëmë është paraqitur se në afërsi të varrezave të fshatit Kremenicë në Manastir, policia ka gjetur në bombë të pa shpërthyer e cila daton që nga Lufta e Parë Botërore.

Pas paraqitjes së rastit MPB ka kryer hetim në vendin e ngjarjes, ndërsa bomba është larguar me ndihmën e përfaqësuesve të Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat