Angjushev: Nuk është puna ime të propozojë kush do të ndërrohet me rikonstruimin - Bota Sot
Angjushev: Nuk është puna ime të propozojë kush do të ndërrohet me rikonstruimin

Maqedonia

Angjushev: Nuk është puna ime të propozojë kush do të ndërrohet me rikonstruimin

Më: 19 maj 2019 Në ora: 14:42
Koço Angjushev

Nuk është puna ime të bëjë analiza dhe t’i propozojë kryeministrit kush do të ndërrohet e kush jo, thotë zv/kryeministri për çështje ekonomike Koço Angjushev i pyetur nëse pret të përfshihet me rikonstruimin e paralajmëruar të Qeverisë nga a e kryeministrit Zoran Zaev.

Ai në konferencën e sotme për media lidhur me thirrjet e publikuara nga Programi për promovimin e burimeve ripërtëritëse të energjisë dhe stimulimin e efikasitetit energjetik në amvisëri, i pyetur për koment, tha se nuk mbajnë vlerësimet për dështimin në resorët ekonomik duke pasur parasysh numrat dhe raportet e publikuara nga Enti për Statistikë.

“Ne si Ministri nuk jemi kompetente për politikën që zbatohet në industri, turizëm, tregti. Nëse i merrni numrat ne tashmë një vit e gjysmë kemi rritje të madhe, ndërsa në disa fusha madje edhe rritje dyshifrore”, thotë Angjushev në pyetjet e gazetarëve lidhur me deklaratën e zëvendëskryeministrit Bujar Osmani se me rikonstruimin e Qeverisë do të përforcohen sektorët ekonomik dhe kritikat e ministrit Damjan Mançevski se kanë dështuar ministritë ekonomike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...