Ristovski ngelën në paraburgim, Gjykata e Apelit refuzon ankesën e tij - Bota Sot
Ristovski ngelën në paraburgim, Gjykata e Apelit refuzon ankesën e tij

Maqedonia

Ristovski ngelën në paraburgim, Gjykata e Apelit refuzon ankesën e tij

Më: 21 maj 2019 Në ora: 16:53
Spiro Ristovski

Spiro Ristovski, ish-ministri për Arsim, do të qëndrojë në paraburgim në burgun e Shkupit, pasi që Gjykata e Apelit e refuzoi ankesën e tij dhe e ka konfirmoi vendimin e Gjykatës Penale për vazhdimin e masës së paraburgimit, konfirmojnë nga Gjykata e Apelit për “Telma”.

Spirovski i cili është një prej të akuzuarve për organizatorë të ngjarjeve të “27 prillit”, javën e kaluar në seancën publike kërkoi nga gjyqtarët që t’i shfuqizohet masa e paraburgimit dhe deklaroi se ai nuk do të arratisej.

Si organizatorë të ngjarjeve të “27 prillit”, përveç Ristovskit prokuroria ndjek edhe Nikolla Gruevskin dhe agjenti Nikolla Boshkovksi të cilët janë arratisur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...