Aksident në Rosoman, dy djem të ri marrin lëndime të rënda - Bota Sot
Aksident në Rosoman, dy djem të ri marrin lëndime të rënda

Maqedonia

Aksident në Rosoman, dy djem të ri marrin lëndime të rënda

Më: 22 maj 2019 Në ora: 11:20
Aksident

Dy djem të ri kanë marrë lëndime të rënda trupore pas aksidentit në mes një veture dhe një motoçikletë në Rosoman.

“Aksidenti ka ndodhur në mes një veture të markës “Micubishi Pajero” me targa të Kumanovës e drejtuar nga S.L. (48) nga Kumanova dhe motoçikletës “Hamachi” e pa regjistruar e drejtuar nga M.Gj. (19) nga Rosomani.

Nga aksidenti lëndime të rënda trupore kanë marrë vozitësi i motorit dhe bashkudhëtari i tij me motoçikletë (14)”, njofton zëdhënësi i SPB Veles, Verolub Dodevski.

Personat e lënduar janë transferuar në spitalin e Kavadarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...