Seanca për heqjen e mandatit të Gruevskit është caktuar për të enjten - Bota Sot
Seanca për heqjen e mandatit të Gruevskit është caktuar për të enjten

Maqedonia

Seanca për heqjen e mandatit të Gruevskit është caktuar për të enjten

Më: 22 maj 2019 Në ora: 11:54
Komisioni kuvendor për Çështje të Rregullores dhe të Mandatit dhe Imunitetit

Seanca është caktuar me fillim në orën 11 me pikën e vetme të rendit të ditës Vërtetimin e Propozimit për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski, për shkak të mungesës së paarsyeshme të deputetit më shumë se gjashtë muaj, ndërsa në bazë të Njoftimit nga kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, të dorëzuar më 15 maj të vitit 2019, nën nr.e arkivit 09-2845/1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...