Forcat ajrore greke zhvillojnë teste në hapësirën tonë ajrore - Bota Sot
Forcat ajrore greke zhvillojnë teste në hapësirën tonë ajrore

Maqedonia

Forcat ajrore greke zhvillojnë teste në hapësirën tonë ajrore

Më: 22 maj 2019 Në ora: 11:56
Avionë luftarakë

Këto fluturime vijnë në kuadër të një marrëveshje të nënshkruar nga kryeministri grek, Aleksis Cipras gjatë vizitës së tij në Shkup, në prill të këtij viti.

Sipas të dhëna të Ministrisë së Mbrojtjes, këto fluturime janë pjesë e përgatitjes dhe përmbushjes së termave nga Republika e Maqedonisë së Veriut në lidhje me forcat ajrore si një anëtar i barabartë në sistemin e përbashkët të sigurisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...